infoavonden december tot en met februari
klaslokaal ISK

Onze Internationale Schakelklas (ISK) in Colmschate is een landelijk voorbeeld voor onderwijs aan Oekraïense vluchtelingkinderen. Dat schreef Het Deventer Nieuws onlangs in een artikel. Coördinator ISK Fura Grol vertelt in het artikel dat er veel hulp kwam van burgers, bedrijven, organisaties en vooral de gemeente. 'Het enige gebrek is personeel. Net als in het reguliere onderwijs is ook hier een lerarentekort. Maar vanwege het succes komen er mails en telefoontjes uit het hele land.'

Fura: 'Er is digitaal onderwijs via de staat en ook Oekraïense scholen proberen hun online lesaanbod voort te zetten. We hebben twee Oekraïeners aangenomen, omdat niet alle kinderen Engels spreken. Sommigen kennen alleen het cyrillisch schrift. Wij bieden ze een veilige plek waar ze gewoon kind kunnen zijn en even de zorgen en akelige herinneringen vergeten. Je ziet weer een lach op hun gezichten.'

Lees het hele artikel van Het Deventer Nieuws hier.